Ознака: намирници

Живот

Шест намирници кои создаваат целулит

Полесна храна, сиромашна со заситени маснотии, богата со витамини, минерали, влакна и вода – вака треба да изгледа исхраната која ќе ве “заштити” од целулитот. Целулитот настанува поради неколку причини […]

Живот

Без грижа на совест: Намирници кои можете да ги јадете навечер

Многу луѓе не можат да им одолеат на доцните оброци, иако знаат дека поголемиот дел од намирниците не се добри за дигестивниот систем, кога метаболизмот е забавен.Иако ниту еден експерт […]

Живот

Со прекумерна конзумација на овие намирници може да ви го уништи здравјето

Секој лек може да стане отров, доколку претерате со количината. Сè зависи од дозата. Истото важи и за здравата храна, со која ако претерате, може да се доведете до сериозни […]