Ознака: намирници

Живот

Четири најдобри намирници кои го топат салото на стомакот

Одредена исхрана и правилна диета играат голема улога доколку сакате да поработите на своето здравје, но и изглед, особено ако сакате да имате рамен стомак. Житарки Тие влегуваат во групата […]

Живот

Исфрлила само една намирница од исхраната, а не е леб, се преполовила

Дали сте знаеле дека лажица масло содржи 120 калории? Една шолја тогаш треба да има околу 2000 калории. А, сега сетете се колку масло искористивте за денешниот ручек. И понатаму […]

Живот

Овие 3 намирници веднаш ќе ја излечат вашата силна главоболка!

Спречете ја или излечете ја главоболката со намирници кои содржат благотворни состојки и делуваат на самите прекинувачи на болка.Печен компир Нашиот омилен прилог за главно јадење може да помогне и […]

Живот

Драстичното намалување на калориите и само два дена во неделата е штетно по здравјето

Популарната диета “5:2” во која 5 дена во неделата се јаде нормално, додека 2 дена во неделата, калорискиот внес се сведува на четвртина од стандардниот внес, има многу лошо влијание […]

Живот

Седум висококалорични намирници кои смеете да ги консумирате секој ден

Здравата исхрана се темели на урамнотежен внес на различни групи намирници. Притоа, треба да знаете дека не само што некои видови смеат да се консумираат, туку тие најтопло се препорачуваат […]