Ознака: намирници

Живот

Ова се 5 изненадувачки намирници за кои повеќето луѓе не знаат дека ги уништуваат хормоните и кожата!

Кожата е најголемиот орган на нашето тело и работи заедно со другите важни органи како што се црниот дроб,дебелото црево и лимфниот систем.Се што јадете и користите на телото мора […]

Живот

OВИЕ намирници се одлични за превенција против ракот на бубрегот

Честото конзумирање домати и други врсти овошје и зеленчук, кои содржат високо ниво на ликопен во новата студија се поврзани со намалувањето на ризикот од рак на бубрезите.Инаку,ликопенот е антиоксидант […]

Занимливости

Пет намирници за лекување мамурлак. Третата ќе ве изненади!

Мамурлакот може да биде лош потсетник на лудата ноќ, а за да се преживее следниот ден, треба да ѝ се заблагодариме на мајката природа.За ублажување на мамурлакот најдобро е да […]

Живот

Едната работа ја пиете дење, другата навечер! Резултат? Рамен стомак за 4 дена!

Со овие трикови и вие можете да имате рамен стомак!За рамен стомак, доволно е редовно да ги правите овие две работи. Редовно подготвувајте го овој напиток, а резултатите ќе ги […]

Живот

Подобрете ја крвната слика: 3 најважни намирници против анемија!

Еве како да ја подобрите крвната слика со правилна исхрана.Овие состојки се природни лекови за анемија: Сусам Црното сусамово семе е извор на железо. Потопете лажица сусам во вода и […]

Живот

Подобрете ја крвната слика: 3 најважни намирници против анемија!

Еве како да ја подобрите крвната слика со правилна исхрана.Овие состојки се природни лекови за анемија: Сусам Црното сусамово семе е извор на железо. Потопете лажица сусам во вода и […]

Љубов и секс

Еве кои намирници овозможуваат подобро сексуално задоволство

Додека мажите за време на сексот речиси секогаш доживуваат оргазам, кај некои жени тој доста често изостанува. Така, храната влијае на сексуалното задоволство, односно процесите во телото.Прочитајте кои намирници делуваат […]

Живот

Црна листа: Намирници кои предизвикуваат рак и срцеви болести!

Сите нас не фасцинираат намирниците кои ги препорачуваат нутриционистите, бидејќи знаат што ни треба, но исто така и што треба да одбегнуваме.Газирани пијалоци Газираните пијалоци не се храна, но премногу […]