Ознака: намирници

Живот

Четири најдобри намирници кои го топат салото на стомакот

Одредена исхрана и правилна диета играат голема улога доколку сакате да поработите на своето здравје, но и изглед, особено ако сакате да имате рамен стомак. Житарки Тие влегуваат во групата […]

Живот

Овие 3 намирници веднаш ќе ја излечат вашата силна главоболка!

Спречете ја или излечете ја главоболката со намирници кои содржат благотворни состојки и делуваат на самите прекинувачи на болка.Печен компир Нашиот омилен прилог за главно јадење може да помогне и […]

Живот

Драстичното намалување на калориите и само два дена во неделата е штетно по здравјето

Популарната диета “5:2” во која 5 дена во неделата се јаде нормално, додека 2 дена во неделата, калорискиот внес се сведува на четвртина од стандардниот внес, има многу лошо влијание […]

Живот

Дваесет намирници кои смеете и не смеете да ги јадете на празен желудник

Кога сме гладни, умееме понекогаш да посегнеме по храна која и не е најдобар избор, бидејќи одредени намирници не е добро да се јадат на празен желудник. 10 намирници коишто не смеете да […]