Ознака: настинка

Вести

Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ, што е нов своевиден црн рекорд. Бројката на починати сега се искачи на 4.825, додека заразени се 53.578 лица. Во меѓувреме, одкако го напишавме […]

Вести

Германија ја надмина бројката од 10 илјади заразени

Германија регистрираше 10.999 случаи на коронавирусот, покажуваат официјалните податоци вчера, во четвртокот, при што бројот на нови пријавени инфекции се зголеми за 2.801 за само еден ден. Дваесет лица починаа […]

Вести

Вчера, среда во Италија нови 475 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ, најголема бројка досега

Италија во средата пријави 475 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоката еднодневна службена бројка од која било нација откако беше откриен првиот случај во Кина кон крајот на […]

Вести

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ Италија денеска забележа 368 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоко еднодневно покачување до денес, со вкупно 1,809 починати […]

Вести

Меркел побара од нацијата да остане секој кругот на семејството

Меркел побара од нацијата да остане секој кругот на семејството. „Ги повикувам граѓаните да ги избегнуваат сите собири, освен контактите во непосредниот семеен круг. На тој начин , ние конкретно […]

Вести

Србија забрани влез на државјани на Франција, Германија, Словенија, Австрија, Шпанија, Грција и Швајцарија

Српската Влада денеска донесе одлука поради пандемијата со КОРОНА вирусот да го забрани влегувањето на нејзина територија на државјани на Франција, Германија, Словенија, Австрија, Шпанија, Грција и Швајцарија кои се сметаат […]