Ознака: настинка

Живот

Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести…Тука се и вообичаените здравствени […]

Живот

Тинктура од ѓумбир: Древен природен лек

Тинктурата од ѓумбир е многу корисна при настинки, посебно кај вирусни инфекции. Благодарение на тинктурата од ѓумбир воспалителните процеси во организмот брзо исчезнуваат. Оваа тинктура е одлично природно средство за […]

Живот

Излечете ја сезонската настинка за само еден ден со овој природен рецепт!

Настинките и грипот се многу честа појава во ова доба од годината. За болеста да не напредува до бронхитис или поголеми воспаленија, потребно е да се лекува.Многу луѓе веднаш посегнуваат […]

Живот

Да не поверува човек: Еве кои се болести ги лекува печениот и варен кромид

За лекување на силни главоболки, кашлици, симнување на температурата…Кромидот може да ви помогне за лекување на многу болести.Кромидот отсекогаш бил дел од нашите оброци, без оглед дали се консумира суров […]