Ознака: настинка

Живот

3 природни антибиотици со кои ќе ја победите настинката

Колку и да работите на зајакнување на вашиот имунитет, многу често доаѓа до инфекции во текот на зимскиот период. Во тој случај, медицината препорачува користење на антибиотици кои имаат и […]

Живот

Доколку вие и вашето дете често кашлате, тоа е поради оваа одвратна работа која се крие во вашата перница! Еве што треба ВЕДНАШ да сторите

 „Грините сами по себе не носат болес, но ензимите во нивниот измет предизвикуваат алергии кај луѓето„-вели докторката Лиза Акерли.„Ако луѓето имаат асма, ова може да се влоши. Исто така често […]

Живот

Сите го имате во кујна а не знаете дека ќе ве излечи за 3 часа од настинка и грип

Топлите денови во текот на зимата се идеални за размножување на бактерии и ширење вируси. Затоа е многу важно во овој период да внимавате на вашиот имунитет.Едно природно средство може […]

Живот

Два совети од баба кои сте ги заборавиле а добро би ви дошле во зимските денови

  Слушајте ги постарите од себе,бидејќи нивните искуства се злато вредни особено кога сте болни.    Некако секогаш побрзо оздравуваме кога нашите баби ни готват супи и посебни чаеви. На […]

Живот

Со овој зачин ќе ја излечете настинката брзо и ефикасно

Истражувањата покажуваат дека има два до три пати повеќе антиоксиданси од другите продукти .  Чајот од оригано ги регулира здравствените тегоби предизвикани од падот на имунитетот и нарушување на цревната  […]