Ознака: настинка

Занимливости Сцена

Том Круз е во карантин поради опасност од КОРОНА ВИРУСОТ!

Актерот Том Круз во Италија го снима седмото продолжение на филмот Невозможна мисија. Поради опасноста од коронавирусот кој забрзано се шири во Италија, актерот и неговата екипа се сместени во […]

Вести

Потврдени првите случаи на зараза од Корона вирусот во Австрија и Хрватска

Австрискиот јавен радиодифузер ОРФ известува дека властите ги потврдија првите случаи на зараза со КОРОНА ВИРУСОТ во оваа алпска земја. ОРФ ги цитираше властите во западната држава Тирол, дека во […]

Вести

Нема Македонци заразени со коронавирус во Италија

Министерството за надворешни работи согласно информациите добиени од Генералниот конзулат во Венеција – Италија, информира дека до овој момент нема информација за наши граѓани кои се заболени од коронавирусот. Според […]

Вести

Штип, Гостивар и Велес ќе бидат карантини за евентуални заразени од Корона

Штип, Гостивар и Велес ќе бидат карантини за евентуални заразени од Корона и ќе бидат под полициска блокада. Таму на сомнители патници две недели треба да им се следи здравствената […]

Вести

СЗО против дезинформациите: Лукот не штити од корона вирусот

Светската здравствена организација тргна во борба против дезинформациите поврзани со корона вирусот. Под мотото Myth busters, на сајтот на СЗО, меѓу останатото, се укажува на фактот дека лукот не ги […]

Живот

Кои навики навистина помагаат да ги избегнете настинките и грипот?

За среќа, можете да преземете неколку чекори што навистина заштитуваат од бактериите. Но, други за кои можеби сте чуле дека не функционираат добро, или воопшто. Еве, двајца експерти за микроби […]

Нега и убавина

Вкусен напиток кој штити од настинка и го зголемува либидото

Можете да бидете силни и секогаш во форма благодарение на овој напиток. Состојки 3 моркови • 1 лажичка ѓумбир • 1 јаболко • 1 лимон Подготовка Добро измијте ги состојките […]

Живот

Едноставни совети кои ќе ве заштитат од вируси и настинки

Ниските температури и променливото време се период во кој владеат настинските и гриповите. Обидете се секојдневно да правите работи кои значајно ќе го намалат ризикот од кашлица, висока температура, грип […]