Ознака: настинка

Инстаграм Фото

Херојот што неуморно се бори со КОРОНА ВИРУСОТ има име, се вика Алесиа Бонари

Херојот што неуморно се бори со КОРОНА ВИРУСОТ има име, се вика Алесиа Бонари. Таа на својот Инстаграм профил постираше фотографија од нејзиното измачено лице, потечено и со модринки, после […]

Вести

Курц: Австрија очекува над 10,000 инфицирани. Во Италија починати и доктори кои се борат со КОРОНА ВИРУСОТ

За една недела бројот на заразени со КОРОНА во Австрија може да ја надмине бројката од 10.000. Ова денеска го изјави канцеларот Курц во својот говор пред долниот дом на […]

Вести Фото

Херои на денот: Белези по лицето од маските на медицинските сестри кои се борат 24/7 со коpона вирусот!

Тие се херои денес! Бог нека е со нив! Италијански медицински сестри кои се борат со појава на коронавирус споделуваат фотографии од исцрпеност, некои имаат и модринки од маски за […]

Меѓународен фудбал

Ругани е позитивен на коронавирус, Јувентус ќе оди во карантин

Италијанскиот првак Јувентус ќе се затвори во најстрога форма на карантин. Дефанзивецот Даниеле Ругани е позитивен на тестовите за коронавирусот и веднаш е префрлен на лекување, а целиот клуб е […]

Балкан Вести

Прв смртен случај од КОРОНА во Албанија. Вирусот се појави и во Турција

Пациентка во Албанија, на возраст од 73 години, починала од компликации од коронавирус што воедно е и првата жртва во таа земја. Во Албанија се потврдени два нови случаи на […]

Вести

Шест затвореници во Италија убиени во бунт поради мерки за новиот коронавирус

Светот е на раб на сериозен хаос. Шест затвореници беа убиени во бунт во затвор во Италија, а во друг затвор стражари се заложници поради мерките за сузбивање на епидемијата […]

Занимливости Сцена

Том Круз е во карантин поради опасност од КОРОНА ВИРУСОТ!

Актерот Том Круз во Италија го снима седмото продолжение на филмот Невозможна мисија. Поради опасноста од коронавирусот кој забрзано се шири во Италија, актерот и неговата екипа се сместени во […]