Ознака: Наталија Ивчева

Вести

Ивчева: Командантите на ДУИ се враќаат во владата

Командантите на ДУИ се враќаат во владата, напиша на Фејсбук политикологот Наталија Ивчева.Командантот Вентили, поточно Садула Дураку откако од 2002-ра до 2006-та го оправи земјоделието, сега ќе ја оправа екологијата. […]

Избор на уредникот

КАКО НАТАЛИЈА ИВЧЕВА, ИСКРА КЕЦКОСКА, СО ВЛАДИМИР САРАФОВ ГО НАМЕСТИЈА БОШКОСКИ ПРЕД „ВОДЕНИЦА“?

Енигматичната промоторка на власта Наталија Ивчева, која се јавува и како уредничка на порталот  Инфомакс, како  и центарот за истражување и анализи ЦИА, кој патем е финансиран од Стевче Јакимоски. […]

Вести

Кој стоеше зад терористичкиот напад во Диво Насеље: Средбите со терористи од Косово доказ дека СДСМ стои зад терористичките напади?

Помина речиси година и половина од терористичкиот напад на Македонија кој се случи во кумановската населба Диво Насеље, во која животот го загубија оссумина херои кои застанаа на браникот на […]

Избор на уредникот

За Ивчева ВМРО-ДПМНЕ беше гробари на Македонскиот народ, а денеска жестоко ги брани нивните ставови

Наталија Ивчева е како што можеме да слушнеме и прочитаме политики аналитичар. Што всушност значи терминот политичи аналитичар? Политички аналитичар е аналитичар и коментатор на политичите и општествените збиднувања во […]

Избор на уредникот

Виолета Бошковска за Наталија Ивчева (видео), каде ќе ги трошиш 100.000 евра од Груевски?

Изјава на Виолета Бошковска за Наталија Ивчева. Овие две семејства беа до сега поврзани во кумска врска. Како што изјави Виолета во амбасади низ Македонија Наталија Ивчева зборувала дека и […]

Избор на уредникот

Ивчева и се закани на Бошкоска: Ќе ги потрошам парите да ве уништам!

Сопругата на Љубе Бошкоски, Виолета Бошкоска попладнево добила заканувачки пораки од Наталија Ивчева која премина во ВМРО-ДПМНЕ. Пораката следи откако Бошкоска за медиумите изјави дека трансферот на Наталија Ивчева во […]