Ознака: НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ

Вести

УХМР со предупредување: Викендов нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денес и утре ќе биде особено нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд (на места и над 10 […]

Вести

УХМР најавува нестабилно време за Илинден

Нестабилно време најавува УХМР за 2-ри август, кога Македонија го одбележува националниот празник Илинден. Во петок на повеќе места се очекуваат поинтензивен пороен дожд и грмежи, локално и во форма […]

Вести

Сончево со мала облачност, попладне пороен дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно во југозападните делови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската […]

Вести

Нестабилното време останува до крајот на неделава: Ова е прогнозата

Нестабилното време останува се до крајот на неделава. Утре и во среда услови за нестабилност ќе има претежно во планинските предели, додека во петок повторно попладнето и вечерта ќе има […]

Вести

Подгответе ги чадорите, следува период на нестабилно време

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека следува период на променливо и нестабилно време. Во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи, при што денес и утре услови за […]