Ознака: Ниш

Балкан

Излечено бебе заразено со коронавирус во првата недела од животот

Бебе кое во првата недела од животот се заразило со корона вирусот успешно е излечено во Клиничкиот центар во Ниш, потврди координаторката за детските ковид болници и директорка на Клиниката […]

Вести

ДЕВОЈКА ПАДНА ОД ТРЕТИ КАТ: Се обидувала да се спушти со чаршав преку терасата

За среќа, таа останала само со повреди и пренесена во Центарот за итни случаи во Ниш. Една девојка (29) од Ниш е сериозно повредена откако паднала од третиот кат од […]

Балкан

Во Ниш паднала гумена играчница и “затрупала“ деца, родителите во паника

Група деца вчера биле кратко затрупани под голема гумена играчница во паркот “Чаир“ во Ниш, откако откажала пумпата за надувување со воздух. Мајка на едно четиригодишно момче изјавила дека децата имале […]

Живот

Потресна исповед од татко на смртна постела: „Ќерко, јас не те посвоив, јас те купив за 30.000 марки“

„Ќерко, време е да ја дознаеш вистината, не те посвоив, туку те купив. Прости ми и најди ги вистинските родители и сестра ти, изјавил на смртна постела еден жител на […]

Балкан

Воружена драма во Ниш – две лица ранети!

Во вооружен конфликт кој се случи во центарот на Приштина, две лица се ранети, велат од Косовската полициска служба.Инцидентот се случил вчера околу 17 часот пред хотелот „Свис дајмонд“. Во […]

Балкан

СОСЕД ОД ПЕКОЛОТ: Старец силувал 8-годишно девојче!

Ни најстарите полицајци во Ниш не паметат дека имале погрозоморен настан од овој во текот на долгите години работа.Минатиот викенд тие се соочиле со силување, кога 82-годишниот Љубомир Д. во […]