Ознака: обвинение

Меѓународен фудбал

Најдобриот турски фудбалер е обвинет за тероризам

Турција издаде потерница за фудбалската легенда Хакан Шукур поради неговото евентуално учество во обидот за преврат на 15 јули, пренесе агенцијата Анадолија.Голгетерот и освојувач на бронзен медал од Светскиот шампионат […]