Ознака: облаци

Вести

Погледнете какво време не очекува следната недела!

До петок времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност, а викендот ќе има заладување на пад на температурите,  информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.Од […]

Вести

Какво време не очекува во почтокот на Октомври

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена, а во текот на денот во западните и крајните источни делови повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правеУтринската […]

Вести

Времето денес променливо облачно со повремен дожд

Времето во Македонија променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата.Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура […]

Вести

Попладне врнежи од дожд!

Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, во западните делови ќе има локален дожд, кој во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено […]

Вести

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата!

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови […]

Вести

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата!

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид, […]