Ознака: одмор

Живот

5 совети со чија помош полесно ќе го преживеете враќањето на работа после годишниот одмор

Годишните одмори веќе полека им завршуваат на сите. Училишната настава само што не почнала, се приближуваат факултетските рокови, сè се враќа во вообичаената рутина, а изгледа дека и времето ни […]

Uncategorized

Неда во костим за капење, а фановите во шок- еве како изгледа пејачката

Една од најпознатите пејачки во регионот и ова лето работи со полна пареа, Неда Укреден секој слободен ден го користи за да се одмори од своите обврски. Таа во моментот […]

Магазин

Еве каде и во каков луксуз се одмора Лео Меси, за една ноќ плаќа 5.500 евра!

По новиот неуспех со репрезентацијата Меси ги спакува куферите и со семејството замина на одмор на Карибите. Една ноќ во луксузната вила на Меси чини неверојатни 5.5 илјади евра, јавува […]

Сцена

Жените веќе полудеа по овој моден тренд за на плажа, па и завидоа на Емина Јаховиќ

Емина Јаховиќ, заедно со своите двајца синови ужива на плажа. Иако приказните за турскиот милионер не се смирија, таа се уште не се огласила. Таа не објави каде е на […]

Сцена

Ќерката на Трамп на летување во Црна Гора плаќа со картичка и не остава бакшиш

Тифани Трамп (25), помладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп (73), со момчето летува во Црна Гора. Тие се сместени во најскапиот хотел „Регент” во Тиват. Деновите ги поминуваат главно […]

Вести

Била на одмор со сопругот, па исчезнала: Се нуди награда од 10.000 евра за нејзино пронаоѓање

Словенката Алма Новљан исчезнала на хрватскиот остров Мљет каде била на одмор со нејзиниот сопруг. Последен пат била видена на 26-ти јуни од кога и се губи секаква трага. Дента […]

Македонија

Сопругата на Зоран Заев проговори за тоа каде ќе летуваат летово

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица годинава ќе летува само неколку дена, во месец август, поради работните обврски. Тие се уште немале детално испланирано околу летниот одмор, кога и каде […]

Сцена

Пораснаа ќерките на Маја и Дарко Панчеви – семејството ужива на одмор

Некогашната пејачка Маја Гроздановска Панчева и фудбалерот Дарко Панчев се долги години во брак и горди родители на Надица и Маарија. Девојчињата сега се пораснати во вистински убавици. Надица има […]

Живот

Никогаш не била на одмор а сега и се исполни сонот: „Морав да проверам дали е морето вистинско“

Приказната за 16- годишната тинејерка Мирсада Хаџиќ од од БиХ со својата приказна го разнежни целиот регион. Ова девојче од својата дестеа година секојдневно му помага на своето семејство околу […]

Занимливости

За безгрижен летен одмор не тргајте без овие работи: Што треба да содржи вашата патна аптека?

Статистиката говори дека секој човек, на годишен одмор, просечно е болен два до два ипол дена. Затоа, многу е важно добро да се подготвиме пред патувањето и да понесеме: лекови, […]