Ознака: однесување

Живот

Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?

Навиките се многу важна работа и тие кажуваат многу за вас. Сте се запрашале ли што кажуваат навиките на вашиот сакан? Денес ви даваме објаснување за некои од најчестите машки […]

Вести

Во 20 часот интервју со Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на ТВ НОВА

Во рамки на информативниот преглед во 20 часот, денеска ексклузивно на ТВ Нова во живо ќе го погледнете интервјуто со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.Програмата на ТВ Нова можете да […]

Живот

Децата раснат во подобри личности ако ги чувале бабите и дедовците

Според многу родители бабите и дедовците се главните „виновници“ зошто нивните деца се разгалени.  Сепак, едно истражување од универзитетот „Јанг“ во САД покажало мошне интересен резултат токму кога е во […]

Издвојуваме

Од Груевски и Заев сега се очекува државничко однесување!

Денешните македонски политички лидери се соочуваат со најголемиот тест по прогласувањето на независноста на Република Македонија, пишува бугарсиот новинар Пламен Иотински.Во продолжение колумната на Пламен, главен уредник на Агенција БГНЕС. Двајцата главни […]