Ознака: однесување

Љубов и секс

Срце, душо, маче, драга – Овие зборови ја зацврстуваат вашата врска

Ако обично превртувате очи кога двајца заљубени ќе си се обратат еден на друг со некое име нагалено или со симпатичен прекар, како мило, драга, срце, маче, бејби… не сте […]

Живот

Психички здравата личност ќе ја препознаете по однесувањето – доволен е само еден знак

Една од главните карактеристики на здравата, урамнотежена личност е способноста да зборува и да делува директно. Без лажна скромност, без шокираност, непотребна драма, без навестувања и нејаснотии – онаа којашто […]

Занимливости

Страдате од депресија во овој период од годината? Виновна е бојата на вашите очи!

Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување . Некои научници веруваат дека на овој феномен […]

Живот

Драги девојки ве гледам низ скопскиве улици….Што правите од себе?

Драги девојки ве гледам додека се разминуваме низ улиците низ градов, маркетите, автобусите, дискотеки и морам искрено да ви кажам: Сите сте исти. Сомнителни додатоци на косата, со еден куп […]

Живот

Како треба вистинските дами да се однесуваат на социјалните мрежи?

Фактите од типот: Кога сте станале од спиење, колку време поминавте во тоалет, што сте зготвиле, дали партнерот се напил во кафана или ви подарил нови чевли, дали децата ви […]

Живот

Едноставни совети кои ќе ви помогнат да ги научите децата на убаво однесување

Добрите манири се одлика на културните луѓе. Децата го учат убавото однесување од родителите, па затоа е многу важно мајката и таткото посебно да внимаваат како ги подучуваат своите деца. […]

Живот

Истражување им предочи што не смеат да прават на одредена возраст

Откако се објавени резултатите од едно истражување кое покажало дека според мислењето на мнозинството, за носењето фармерки, долга коса, тетовирање, мора да постои старосна граница, жените низ целиот свет збезнаа. […]