Ознака: Оливер Спасовски

Вести

Сашо Тасевски останува на чело на Биро за јавна безбедност на МВР, одлучи Владата

Сашо Тасевски останува на чело на Биро за јавна безбедност на МВР, одлучи Владата Министерот Оливер Спасовски предложи, а Валдата прифати Сашо Тасевски да биде именуван за директор на Бирото […]

Вести

Оливер Спасовски ќе се тестира за корона вирусот

Оливер Спасовски ќе се тестира за корона вирусот Оливер Спасовски на денешната прес-конфереција информираше дека ќе се тестира за корона вирусот. Пред неколку дена министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека смета оти […]

Вести

Дали ќе одат ли премиерот и министрите во самоизолација: Остварија средба со кумановскиот градоначалник, а тој има коронавирус

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денес откри дека е заразен со коронавирусот. „Почитувани сограѓани, драги пријатели, сега ги добив најновите резултати за новите позитивни лица во Куманово, вкупно четириесет мои […]

Вести

Парични, но и затворски казни за оние што нема да ги почитуваат препораките за заштита

Во услови на вонредна состојба институциите ќе бидат ригорозни, ќе вршат интензивни контроли за да го заштитат здравјето на граѓаните. Полицијата и инспекциските служби ќе бидат максимално ангажирани. За секој […]

Вести

Владата побара воведување вонредна состојба во целата држава

Владата денеска на седница донесе одлука да му предложи на Собранието на Република Македонија да предложи вонредна состојба. Ова денеска го информираше на прес-конференција техничкиот премиер Оливер Спасовски, кој истакна […]

Македонија

Спасовски: „Рекет“ ќе се расчисти докрај и секој што е инволвиран ќе одговара

Интензивно се работи по наредби на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за целосно расчистување на случајот „Рекет“. Тоа е многу важно и за државата и тоа покажува дека […]

Македонија

По скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски се огласи министерот Спасовски

Случајот со пратеникот Павле Богоевски Министерството за внатрешни работи ќе го третира како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа […]

Македонија

Спасовски: Денот на гласање ќе мине мирно, непречено и достоинствено (ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи е целосно подготвено да обезбеди достојна и безбедна атмосфера, во која што секој наш граѓанин ќе може да си го оствари своето свето избирачко право, порача […]

Македонија

Не прифаќаме уцени, и одговори Спасовски на ИВЗ

Македонија е секуларна држава и не прифаќаме никакви уцени, одговори вчера министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по ултиматум на Исламската верска заедници која и даде на Владата рок од […]