Ознака: Оливер Спасовски

Македонија

Оливер Спасовски, заеднички кандидат од СДСМ-ДУИ?!?

Актуелниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, е заеднички кандидат на владејачката коалиција СДСМ – ДУИ, дознава “Медијал“.мк од извори внатре во коалицијата. Името на Спасовски било избрано на синоќешниот […]

Македонија

И Оливер Спасовски во трка за претседател

Потпретседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски е единствен кандидат на општинската организација на СДСМ Куманово за претседател на Македонија, објави “Кумановоњус“. -Општинската организација на СДСМ Куманово, […]

Македонија

Спасовски: Ниту има киднапирања, ниту на лицата кои си го одземаат животот им се вадат органи

„Уште еднаш најостро ги демантирам дезинформациите и шпекулациите во кои се злоупотребуваат актуелните случаи на исчезнати лица. Категорично ги отфрлам шпекулациите за наводни киднапери и наводна препродажба на човечки органи. Tоа […]

Македонија

Спасовски: Успесите доаѓаат кога има тим, оваа Влада има тим и визија

Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, за кој веќе се зборува дека е еден од можните  кандидати за претседател на Република Македонија, не дава конкретен одговор дали воопшто ќе се […]

Македонија

За Спасовски е дојдено времето за консензуален претседател

Што поголем консензус околу кандидатот или кандидатката за претседател, тоа подобро, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во новогодишно интервју за порталот 24 инфо. -Низ концептот „Едно општество за […]

Македонија

Жител на Арачиново со писмо до министерот Спасовски

Медиумите на албански јазик пренесуваат вест во која, Фуат Халими, жител на Арачиново преку отворено писмо му се обраќа на Оливер Спасовски, има и неколки барања. Ви го пренесуваме интегрално: […]

Македонија

Спасовски му понудил оставка на Заев, тој не гледа пропуст

Во интервју за “Дојче Веле“ премиерот Зоран Заев открива дека министерот Оливер Спасовски разговарал со него за оставка како чин на морална одговорност по бегството на осудениот експремиер Никола Груевски […]

Коментари Мислења

Кога и Владимир Путин му коментира на статус на Оливер Спасовски

Реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат.Објавен е  и статус на актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ви го пренесуваме во целост. Почитувани граѓани од денска стапува во примена законската […]

Вести Македонија

МВР се јави за убиствата на “Рузвелтова“

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски соопшти дека повеќе лица се приведени во СВР Скопје. Приведените се повикани на информативни разговори за да се утврди точниот мотив и сторителите на […]

Избор на уредникот

Дали се точни шпекулациите дека сопственикот на Авто Испитен Центар Скопје е кум на Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски?

Кој е 26 годишниот Виктор Серафимов, сопственик и управител на Авто испитен центар Скопје. Дали се точни шпекулациите дека е кум на Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски и до […]

Вести

Заев и Спасовски игнорираат и имунитет и закони

Утринава полицијата по налог на Заев и Спасовски извршила упад во домовите на повеќе пратеници на ВМРО ДПМНЕ.Според првичните информации кои ги добивме од одбраната станува збор за класична злоупотреба […]

Вести

МВР под водство на Оливер Спасовски целосно потфрли

Постои ли Министерство за внатрешни работи и полиција на улиците на Скопје или целиот безбедносен систем е впрегнат во партиската машинерија на СДС за да ги заплашува и дисциплинира политичките […]