Ознака: Оливер Спасовски

Вести

Нетпрес: МВР го крие убиецот на фудбалерот Јанушев?

Лицето со иницијали Р.Т. синоќа во скопската општина Аеродром, пред кафулето “Ред кафе“ го убило поранешниот фудбалер на Локомотива, Мартин Јанушев, објави „Република“.Лицето со иницијали Р.Т. синоќа во скопската општина […]

Вести

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај по завршување на изборите во неделата. Тешки инциденти и во Шуто Оризари. […]

Вести

За само пет месеци, Оливер Спасовски направи 250 незаконски распоредувања во МВР

За само 5 месеци Министерството за внатрешни работи се претвори во партиска полиција на СДС. Со цел, да може МВР да биде партиска испостава на СДС министерот Оливер Спасовски изврши […]

Вести

Стефаноски: За само пет месеци, Оливер Спасовски направи 250 незаконски распоредувања во МВР

За само 5 месеци Министерството за внатрешни работи се претвори во партиска полиција на СДС. Со цел, да може МВР да биде партиска испостава на СДС министерот Оливер Спасовски изврши […]

Вести

Стефаноски: Оливер Спасовски продолжува незаконски да ги распоредува и унапредува партиските послушници во пресрет на изборите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Милан СтефаноскиПочитувани, СДС е во паника. Знаат дека граѓаните ја прочитаа нивната деструктивност и неспособност и мислат дека ќе се спасат преку злоупотреба […]

Вести

Стефаноски: Оливер Спасовски го претвори МВР во партиски штаб на СДС

Злоупотребата на државните институции од страна на СДС во партиски цели за време на предизборниот период е се поголема и помасовна. Одвоеност меѓу партијата и државата веќе не постои, велат […]

Вести

Пајташите на Заев и Спасовски хараат, палат и пукаат, Македонија се враќа во 90- тите

Последниов период, особено последните недели, е забележително зголемувањето на насилството во главниот град, а секојдневно билтенот станува сé пообемен и сé позастрашувачки, што го наметнува прашањето дали Скопје станува небезбедно […]

Вести

СДС ГО ЗАПОЧНА ЛОВОТ НА ПАТРИОТИ: Оливер Спасовски испратил партиска полиција во домот на претседателот на МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, Иванов молчи!

По цели три месеци, откако Оливер Спасовски успеа да ги инсталира неговите партиски војници во МВР и максимално да ја патизира полицијата, започна и прогонот на Македонските патриоти кои на […]

Вести

Вахабизам и салафизам во градинка за мали деца, нема реакција од Мила Царовска и Оливер Спасовски

Градинка во Мaкедонија повеќе личи на верско училиуште, на медреса, отколку на установа за едукација и згрижување на деца, пишува Инфомакс.Во детската градинка „Пчела“, која се наоѓа во Скопје, врз […]

Вести

Павлоски: На незаконското работење на Спасовски мора да му се стави крај

Три дена потпретседателот на СДС Оливер Спасовски молчи и не кажува колку решенија за смени се поделени во Министерството за внатрешни работи. Колку од овие решенија се однесуваат на униформираниот, […]

Вести

Данев: Спасовски е назначен за потпретседател на СДС за да ги елиминира професионалците кои работат на случаи против криминалците блиски до Заев

СДС продолжува со лицемерната политика која најдобро е опишана во народната поговорка „не ме гледај што правам, слушај ме што зборувам“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Зоран Заев и СДС најавуваа департизација и […]