Ознака: Оливер Спасовски

Вести

Оливер Спасовски со неуспешната акција во Липково направи штета од над 170.000 евра

Над 170.000 евра ги чинеше граѓаните неуспешната полициска акција која во април годинава ја водеше тогашниот технички министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пишува Пресс24.Без да уапси ниту едно лице, […]

Вести

ФОТО: Вчера координираше спречување избори, денес до Спасовски од СДСМ

Уште еднаш сосема јасно се виде лицето на социјалдемократите, кога вчера испратија свои претставници платени од СОРОС да прават нереди и да ги бојкотираат изборите за претседател на студентите.Доказ дека […]

Вести

ВИДЕО: Како Заев излажа за промената на раководните места во МВР!

Зоран Заев стана синоним за лажни теории и неостварени ветувања кога станува збор за манипулација со луѓето.Откако намести свој човек на раководната позиција на МВР, Зоран Заев диригираше како ќе […]

Вести

Филип Петровски: „Нападот на границата и нападот на Уставниот суд се во корелација“

Додека попладнево околу 14 часот група од околу 300 – 500 мигранти илегално влегле на територијата на Р. Македонија во близина на Гевгелиското село Моин, техничкиот министер во МВР, Оливер […]

Вести

Јанкулоска: Спасовски повеќе води политика, отколку што се грижи за неговите законски овластувања

Хаосот, беззаконието и тензиите кои ги видовме изминативе денови во Бутел се директна одговорност на техничкиот министер Оливер Спасовски кој нема минимум капацитет да им гарантира безбедност и сигурност на […]

Вести

Филип Петровски за актуелната ситуација во Бутел: Двоглавиот орел, темелите на осветениот крст и Оливер Спасовски

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, д-р Филип Петровски вечерва гостува во емисија на ТВ Нова заедно со поранешниот пратеник од ПДП, Исмет Рамадани.Тема на дебатата во емисијата се […]

Вести

Молк во МВР за ангажманот на Адеми кој најавуваше крв по улиците!

Молк во МВР по објавата во медиумите за вработување на членот на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ Едмонд Адеми во Министерството за внатрешни работи со кое раководи генералниот секретар […]