Ознака: оргазам

Љубов и секс

Знаевте ли дека постои естетска хирургија на Г – точката за пожесток оргазам?

Станува збор за операција на Г-точката, односно, нејзино зголемување со колаген инекција со што жените ќе доживеат поинтензивен оргазам. Оваа операција прв пат е изведена од страна на д-р Дејвид […]

Љубов и секс

Еротска масажа која ќе ви донесе незаборавен оргазам

Еротската масажа е една од најдобрите работи доколку сакате да имате страстен секс и да доживеете одличен оргазам. Но, ретко кој ја применува еротската масажа за да внесе свежина во […]

Љубов и секс

Дали некогаш сте глумеле оргазам?

Седум од десет жени и речиси третина од мажите барем еднаш во животот има одглумено оргазам, покажало неодамнешно истражување. Истражувањето спроведено на Универзитетот во Канзас откри дека дури 68 проценти […]