Ознака: оргазам

Љубов и секс

ВЕДНАШ ЗЕМЕТЕ ОГЛЕДАЛО: Обликот на усните открива колкава е вашата ОРГАЗМИЧНА МОЌ!

Веднаш земете огледало!Професори од Универзитет во Шкотска тврдат дека обликот на усните може да откријат колкава е нечија способност за доживување оргазам. Иако полните усни најчесто се поврзуваат со зголемена […]

Љубов и секс

Зошто секогаш ви се мокри среде секс? Нема да ви се допадне објаснувањето!

Колку  често  ви  се случува да сте во  кревет со  партнерот, голи и  возбудени, подготвени  за дива партија секс и  одеднаш  чувствувате  голема потреба да мокрите.Секако е ви се прекуува […]

Видео

Од ова видео ќе ви стане НЕПРИЈАТНО: Си го снимаа лицето додека доживуваат оргазам!

Колку и да е секси сексот, лицата што се прават за време на оргазам не се секогаш ласкави.Во видеото што неодамна излезе го гледаме токму тоа. Еве како изгледаат лицата […]

Љубов и секс

Продолжете го ОРГАЗМОТ! Девојки, не е лошо да го прочитате ова!

Врвот на сексуалниот чин е секако оргазмот. Но за интензивен оргазам, треба да се потрудите и да го пронајдете најбрзиот пат до најсилното уживање.Најјака ерогена зона Освен клиторисот, најјаката ерогена […]

Живот

Еве ШТО го отежнува оргазмот на жената!

Најновото истражување на Универзитетот на Квинсленд во Австралија дојде до интересни резултати: Имено, жените во хетеросексуална врска со маж со шовинистички ставови имаат потешкотија да доживеат оргазам.За потребите на истражувањето, […]

Хороскоп

ОРГАЗАМ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Скорпиите „ги рушат ѕидовите“ од собата, Биковите доживуваат оргазам како бомба, а еве како тоа го прават останатите знаци!

Дознајте каков оргазам доживуваат различните хороскопски знаци и пронајдете се себе и својот партнер.Овен – независен оргазам Ако сте родени во овој знак вие сте храбар и незавсен тип. Толку […]

Љубов и секс

БЕЗ ВАДЕЊЕ: Дали е физички можно, мажите да продолжат со секс после оргазам? – Еве го одговорот!

Познато е дека мажите својата сексуална моќ ја доживуваат како нешто многу важно во својот живот, па понекогаш сакаат и да измислат дека го можат и невозможното. Или можеби постои […]