Ознака: организација

Занимливости

Простор од 24 квадрати го претворил во удобен стан: Со добра организација овде има место за сè!

Верувале или не, овој човек во стан од 24 квадрати сместил сè што е потребно за живот и нормално функционирање. Тука се дневната и спалната соба, кујната, купатилото и широк […]

Живот

Немате време да ги завршите сите обврски? Еве како да го промените тоа

Без разлика дали работите од дома, од канцеларија или сте посветени на домот и семејството, сигурно ви се случило да не знаете зошто не можете да ги завршите сите обврски. […]

Издвојуваме

Шатев:Не припаѓам кон никаква организација, национална или социална, а само сум Македонец

Павел Шатев (Кратово, 15 јуни 1882 – Битола, 30 јануари 1951) е истакнат македонски револуционер и анархист, член на Гемиџиите и еден од солунските атенатори. Подоцна станува еден од основачите […]