Ознака: отворено писмо

Избор на уредникот

Отворено протестно писмо до премиерот Зоран Заев и членовите на Владата на Р.Македонија

До нашата редакција пристигна отворено писмо кое во целост го објавуваме: Господине Зоран Заев. Дами и господа членови на владата на Р.Македонија. Ви се обраќаме од името на Граѓанската иницијатива […]

Издвојуваме

Отворено писмо до Владата на Република С. Македонија

Отворено писмо до Владата на Република С. Македонија Од Асоцијација на приредувачи на игри на среќа – АПИС чии членки се Групацијата Новоматик – Македонија (Адмирал, Астра и Казино „Фламинго“), […]

Вести

Владимир Талевски: ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР

ОТВОРЕНО ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА И ДО МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР ЈАС ОВОЈ „ТРАС-ТРАС“ СУД НЕ ГО ПРИЗНАВАМ Долго ги почитував сугестиите на адвокатите кои од мене побараа да не […]

Македонија

Жител на Арачиново со писмо до министерот Спасовски

Медиумите на албански јазик пренесуваат вест во која, Фуат Халими, жител на Арачиново преку отворено писмо му се обраќа на Оливер Спасовски, има и неколки барања. Ви го пренесуваме интегрално: […]

Издвојуваме

ЕКСКЛУЗИВНО: Отворено писмо до пратениците од Македонија!!!

Ексклузивно до нас е испратени писмото кое утре ќе му биде врачено на Крсто Мукоски пратенико, а потоа наредните денови и на останатите пратеници кои гласаа за да се отпочне […]

Историја

Македонија не им припаѓа на соседите, таа им припаѓа на Македонците!

„Ние се обрнуваме до сите Македонци, без разлика на вера и раса, и ги колнеме да ги заборават своите стари омрази, инспирирани однадвор, и личните расправии за да се здружиме […]

Вести

Отворено писмо од Илија Димовски до Талат Џафери

Илија Димовски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ испрати оптворено писмо до собранискиот спикер, Талат ЏафериВо име на сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Кoлицијата „За подобра Македонија“ сакам остро да […]