Ознака: отворено писмо

Издвојуваме

Отворено писмо до сите МАКЕДОНЦИ и другите жители на МАКЕДОНИЈА

М-р Жаклина Михајлова- Претседател на Македонскиот просветно училишен одбор во НЈВ, АвстралијаМакедонија е јаболко, од кое секој без прашање сака да загризе Нашата родина Македонија е јаболко, од кое секој […]

Вести

Отворено писмо до Иванов: Немојте никако да заборавите дека сте под заклетва и дека сте должни да го почитувате уставот и да не дозволете да биде прекршен

До  редакцијата на Пулс 24 пристигна меил од анонимен патриот на Македонија кој  упатува отворено писмо до претседателот Ѓорге Иванов. ви  го  пренесуваме писмото  во целост   Г-не Председателе сега иднината […]

Вести

Отворено писмо до претседателот Иванов: Уште не е касно, сега е моментот, Претседателе кај вас е судбината на државата

Граѓаните на Р. Македонија се повеќе се загрижени  за состојбата во која се наоѓа државата и  во кој правец ќе се движат  работите. Ова отворено писмо упатено до Претседателот Иванов ја […]

Вести

Отворено писмо на ректорот на УКИМ Велимир Стојковски

Комуникацијата преку отворени писма меѓу членови на иста институција е навистина невообичаенa, а потребата и целите од таквиот начин на комуникација му се познати само на авторот на отвореното писмо, […]

Занимливости

МОМЧЕ ТУРНАЛО ДЕВОЈЧЕ ОД ТОБОГАН ВО ПАРК: Реакцијата на мајката ги освои луѓето!

Карен Алперт била во парк со синот. Била зафатена со неговиот другар којшто плачел и не видела што се случува на другата страна кај тобоганот.Нејзиниот син се обидувал да се […]