Ознака: пари

Вести

„Систина“, „Брако“, Кромберт и Шуберт“, „Спорт лајф“, „Дурмо турс“ и други се меѓу фирмите кои што добија државна помош за плати од 14.500 денари

„Систина“, „Брако“, Кромберт и Шуберт“, „Спорт лајф“, „Дурмо турс“ и други се меѓу фирмите кои што добија државна помош за плати од 14.500 денари „Кромберт и Шуберт доби 1,2 милиони евра а […]

Политички партии

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно Партиите само празни зборови кажуваат и „четки“ маваат на пресови околу нивното богами […]

Вести

Фич и Стандард и Пурс го потврдија кредитниот рејтинг на земјава

Фич и Стандард и Пурс го потврдија кредитниот рејтинг на земјава Кредитните агенции „Фич“ и „Стандард и Пурс“ го потврдија уште еднаш кредтниот рејтин на Република Северна Македонија. „Фич“ ја […]

Вести

Се води истрага за Ден Дончев потврди денеска Вилма Русковска

Се води истрага за Ден Дончев потврди денеска Вилма Русковска Три институции тргнале во потрага по вина како доскорешниот директор на фондот за здравство Ден Дончев се стекнал со околу […]

Вести

Пивото Корона со загуба од 170 милиони долари, по појавата на коронавирусот

Компанијата која е сопственик на пивото „Корона“ се соочува со својот најлош квартал во последните 10 години, по појавата на коронавирусот. Anheuser-Busch In Bev поседува некои од најпознатите светски брендови […]

Вести

„Црн понеделник“ на светските берзи поради коронавирусот

На светските пазари на капитал осамна „црн понеделник“ бришејќи милијарди долари од пазарната вредност на компаниите, бидејќи проширувањето на епидемијата на коронавирус надвор од Кина ги засегна изгледите за глобалниот […]

Живот Занимливости

Бев во долгови до гуша: Тогаш дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната […]

Живот

Убави и корисни: Овие цвеќиња ќе привлечат пари во вашиот дом

Еден од најпознатите неутрализатори на негативната енергија во домот се зелените растенија, кои според верувањата од минатото, привлекуваат енергија на благосостојба и богатство. Според фенг шуи, присуството на така нареченото […]