Ознака: пари

Хороскоп

Немаат мера: Овие хороскопски знаци најмногу трошат

Луѓето родени во некои знаци на зодијакот, познати се како најголеми потрошувачи. Тие тешко се воздржуваат кога станува збор за посегнување по паричникот, а штедењето за нив е непозната материја. […]

Сцена

Брена ограбена на аеродром- куферот полн со пари кои ги земала од хонорар никаде го нема!

Фолк ѕвездата Лепа Брена по одморот во Германија доживеала вистински пекол откако при враќањето во родниот Белград и бил украден куферот полн со пари. Кога пејачката стигнала на белградскиот аеродром […]

Сцена

Кога ќе дознаете колку пари има фрлено за пластични операции срцето ќе ве здоболи: Емина Јаховиќ не штеди за својот изглед

Пејачката Емина Јаховиќ плени со својата убавина каде и да се појави. Таа е на сцената повеќе од 10 години, така да многумина ја паметат како изгледала пејачката на почетокот […]

Занимливости

Нудат 16.500 евра за лежење и гледање телевизија: Но во оваа работа од соништата има еден проблем

НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците ќе имаат телевизор, материјал за читање […]

Живот

Обичаи и верувања за да имате парите: Направете триаголник од 10 денари

Начинот на кој се однесувате кон парите, па дури и положбата на метлата во куќата, велат нашите стари, може да влијаат на финансиската ситуација во домот. Платата треба да преноќи […]

Занимливости

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача и да си играме. Погледнете […]

Живот

Изгледа дека среќата сепак може да се купи со пари

Многу научници ширум светот упорно го проучуваат нашиот мозок и начинот на којшто функционира, а за време на истражувањата често доаѓаат до изненадувачки резултати. Но и покрај сите претходни знаења […]

Занимливости

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми пренесуваат дека 43-годишниот Чјин Чјиишенг […]

Занимливости

Девојка напишала: „Убава сум и барам богаташ“ – богат банкар убаво ја „спушти“

На портал за барање партнери една девојка напишала писмо дека идниот маж мора да заработува многу пари и објаснила зошто. Добила неочекуван одговор. „Младата и убава девојка“, како што самата […]

Издвојуваме

За лажниот проповедник Миленка и неговите кози

Има еден човек кој во народот се претставува како патриот, радикал, националист итн… Сите го знаете храбриот Миленка козарот. Тој што повикува секогаш на протести, а оди само каде што […]

Занимливости

Нашол чанта со 10.000 долари: Со парите го направил тоа што го прават само добри луѓе

Возач на метро во Њујорк пронашол чанта со 10 000 долари и направил нешто неверојатно со нив. Ричард Таверна забележал сина „Шанел“ чанта на станица во Менхетен. „Ја земав чантата […]