Ознака: пари

Технологија

Chime.in – Социјална мрежа која ви плаќа за нејзино користење

Chime.in е нова социјална мрежа која ви плаќа за нејзино користење и им дозволува на корисниците да направат свои страници за своите интереси и планира да им дава процент од рекламите […]

Занимливости

Милионер до спонзоруша: Твојата убавина ќе исчезне, моите пари нема

Девојката која со писмо одлучила да побара богат сопруг, неодамна доби одговор и од генералниот директор на финансиската корпорација Ј. П . Морган. -Имам 25 години и навистина сум убава […]

Сцена

Форбс ја објави листата за најплатени музичари за 2012 година

Магазинот Форбс објави листа од музичари од сите жанрови кои заработиле најмногу пари во периодот од мај 2011 до мај 2012 година.  На првото место на листата се најде раперот Др. Дре, […]