Ознака: пеење

Сцена

Вељко Ражнатовиќ тргнува по стапките на мајка му и сестра му: Синот на Цеца пропеа?

Синот на Цеца Ражнатовиќ и покојниот Аркан, Вељко го чека своето прво дете. Неговата тазе сопруга Богдана наскоро треба да се породи, а тој за прв пат да стане татко. […]

Сцена

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“. „Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две […]

Вести

Тамара деновиве ќе пее во најпознатиот геј-клуб во Лондон

Македонската пeјaчка Тамара Тодевска на 10 јануари ќе пее на Еурофест во Лондон. Настанот се одржува во локалот Ројал Ваухаул Таверна, познат геј-клуб во Лондон. Ројал Ваухаул Таверна се смета […]

Сцена

Ќе се изненадите каков талент има Меган Маркл

На Јутјуб се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година. Сегашната војвотка, тогаш 17годишна тинејџерка, пее божиќен дует со својата пријателка, актерката Натали Фримен.  Бројните обожаватели […]

Сцена

Карлеуша гола во када и без грам шминка „растури“ на хитовите на Брена и Бекута!

Марија Шерифовиќ покрена нов тренд на естрадата. Станува збор за тн. предизвик „Пеење во тоалет“.Евровизиската победничка ја номинирала Лепа Брена, а фолк дивата истиот предизвик ѝ го поставила на Јелена […]

Сцена

Станија ова нема да ѝ го прости: Емина Јаховиќ ја ТРЕСНА од земја старлетата!

„Секој  треба да си  ја работи  својата работа, а мислам дека музиката дефенитивно  не е нивна. Не треба  да се мешаат  жаби и  баби“, рекла Емина за старлетите кои  сакаат  […]

Сцена

РАСТУРА, подобра и од Цеца: Еве како пее Анастасија Ражнатовиќ!

Ќерката на Цеца веќе неколку  години  не уверува дека  повлекла талент  за пеење на својата мајкаАнастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца многу пати  во  јавноста покажа дека има фантастични гласовни  способности. […]