Ознака: пита со сирење

Кулинарство

Пита – погача со сирење: Забележете го овој рецепт, бидејќи ќе ви притреба уште утре!

Забележете го овој рецепт, бидејќи ќе ви притреба уште утре!Состојки: 500гр брашно малку сол 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 100 мл вода 200 мл млеко 2 јајца 120 гр […]