Ознака: политичари

Сцена

Џоле Џогани ја откри шокантната цифра која ја зема месечно!

Стиховите на песните на Џоле Џогани секогаш беа посветени на некого, дали на естрадата, на младите, на пореметените вредности и сл.Меѓутоа, пејачот никогаш досега ги нема критикувано политичарите. -Кога во […]

Вести

Хан: Политичарите треба да донесат квалитетна одлука во интерес на државата и граѓаните

Потребно е повеќе време за договор, а партиите треба да продолжат со разговори и да ја покажат својата демократска зрелост, порача еврокомесарот за проширување Јоханес Хан пред заминување од земјава. […]

Живот

Исповед на секс- робинка: Мајка ми на 6 години ме продаваше на министри и кралското семејство!

„Уште како  мало  девојче  станав сексуална робинка- мајка ми  ме продаваше и ме водеше каде и  да ме побараа, а клиентите  беа припадници  на елитата. Шефот на оваа мрежа на […]

Сцена

Пејачки кои завршија во креветите на политичарите – за некои нема да ви се верува!

Сите ја знаат љубовната приказна на Цеца и Аркан, но постојат и други пејачки и пејачи од српската естрада кои биле со политичари.Аркан полудел по Цеца и брзо се оженил […]

Живот

НЕОБЈАСНЕТИ САМОУБИСТВА на земјоделци во Индија: Политичарите ги обвинуваат ДУХОВИТЕ!

Политичарите во Индија ги обвинуваат духовите за серија самоубиства извршени од страна на фармерите во оваа држава.Бхупендра Синг го изјави ова по обвинувањето на Конгресот за алармантниот број на самоубиства […]

Вести

Филип Петровски: Од поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило

Од 1913 и поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило…„Од 1913 и поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило. Нивните политичари ова […]