Ознака: Полска

Живот

Се породила МРТВА ПИЈАНА: Лекарите ЗАНЕМЕЛЕ од шок откако го прегледале бебето!

На пијаната Полјакиња којашто предвремено се породила во домот, а потоа го оставила бебето во болница и избегала, ѝ се закануваат пет години затвор. Полицијата и понатаму трага по таткото […]

Издвојуваме

Почесниот конзул на Р. Полска во Македонија одликуван со орденот Бене Мерито

Почесниот конзул на Р. Полска во Македонија одликуван со орденот Бене Мерито  Почесниот конзул на Република Полска г-дин Коста Костовски беше одликуван со орденот Бене Мерито за неговите напори за […]

Вести

Делегација на ВС на Полска ја посети јужната граница кај караулата „Богородица“

Делегација на полските Вооружените сили, предводена од генерал Мјечеслав Гоцул, и началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Методија Величковски, денеска ја посетија јужната граница во реонот на караулата „Богородица“.Припадниците на […]

Вести

Мартовските мразови однесоа пет животи во Полска

Неочекуваното враќање на зимата и жестоките мартовски мразови однесоа пет животи во Полска за време на викендот, соопшти во понеделник Центарот за безбедност  на полската влада.Од петокот до неделата поради […]