Ознака: Полска

Вести Вести Свет

ЕУ Следат длабоки поделби и несогласувања 

Европскиот парламент гласаше за активирање на членот 7 од Повелбата на ЕУ против Унгарија, односно за суспензија на правото на глас на земјата во Европскиот совет поради нарушување на владеењето […]

Меѓународен фудбал

Прв бод за Македонија на европските првенства

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска.Во натпреварот од 2.коло на Б групата одигран […]

Македонски фудбал

В недела на арената Филип 2 да ги испратиме младите во Полска со огромен аплауз!

Да ги поздравиме уште еднаш младите херои! Да ја почувствуваме нивната позитивна енергија и вплотеност. Уште еднаш да им искажеме почит!Сениорската репрезентација в недела од 20:45 часот го игра натпреварот против […]

Црна хроника

Испил големо количество алкохол и го прогласиле за мртов. По неколку часа дојде до неочекуван пресврт!

Момче од 25 години толку се напило што било прогласено во болница за мртво.Во Полска, 25-годишниот Камил толку се префорсирал со вотка во еден локален паб, што доживеал тотален колапс.  […]

Контроверзни фајлови

Мистериозна смрт снајде познат теоретичар на заговор: Ден пред смртта испратил вознемирувачка порака до мајка му!

Најпознатиот теоретичар на заговори и „ловец“ на вонземјани, Макс Спирс (39), пронајден е мртов во Полска каде еден ден пред тоа одржа говор за НЛО. Таткото на две деца бил […]

Вести

Младите фудбалери се пласираа на Европско првенство!

Младите македонски херои испишаа историја на „Филип Втори“, историја за македонскиот фудбал и историја за македонската репрезентација до 21 година.Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го одигра својот историски натпревар […]

Вести

Црн понеделник: Жените во Полска се откажуваат од секојдневните активности за да се борат за своите права

Илјадници жени во Полска денеска нема да се појават на работа, ќе се откажат од работи во домаќинството и ќе апстинираат од секс како протест поради планираните законски измени во […]