Ознака: помош

Занимливости

Потресна исповед на кума: Во плико ставила 20 евра, а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Финансиската состојба и била лоша и не можела да даде многу, па затоа невестата ја изненадила со неочекуван гест. Еве што напиша таа:– Минатиот викенд се мажеше мојата најдобра другарка […]

Живот

Бидете нивниот херој: Како да им помогнете на блиските лица кои се во депресија?

Колку и да негираат, на лицата кои страдаат од депресија им треба помош! Во ред, потребна им е помош од доктор, но верувајте дека уште повеќе им треба некој од […]

Вести

ХЕРОЈ ОД БРЗА ПОМОШ: Пешачел 5 км низ снег за да му помогне на пациент!

Дрвјата коишто паѓаат на патот пореди тежината на снегот можат да бидат вистинска опасност за секој возач. Не само што моментот кога паѓа дрвото може да биде фатален, туку соборените […]

Вести

Заев најави помош за Хрватска од 6 милиони денари

Во знак на солидарност по силниот земјотрес кој зема и човечки жртви, македонската Влада ќе помогне на Хрватска со 6 милиони денари. Ваквата одлука беше донесена на денешната владина седница, […]

Сцена

Албумот чинел 25.000 марки: Јелена Карлеуша откри кој ѝ дал пари на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Јелена Карлеуша ги сними своите први песни за неа! Кариерата на Јелена Карлеуша започна пред скоро 25 години, благодарение на заемот од позната колешка. Пејачката, која денес важи за […]

Вести

Проверете дали ви следуваат 6000 денари помош поради ПАНДЕМИЈАТА на КОРОНА

На веб страницата „Купувам домашно“ е достапна ажурираната листа на граѓани кои ги исполнуваат условите за добивање помош од 6000 денари за купување домашни производи, а која се доделува за […]

Вести

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција – му одговорија од СДСМ Владатата ќе даде платежни […]