Ознака: порака

Сцена

Ќерката на Цеца брутално удри по мажите кои ја имаат оваа мана

Ќерката на познатата пејачка Цеца пред една недела ја објави својата прва песна и спот за песната „Совршен пар“ која наиде на позитивни критики кај публиката, но таа не престанува […]

Сцена

Расплакани Англичани после поразот: Еве што им порача принцот Вилијам

После вчерашниот пораз на Англија од Хрватска на Светското првенство во фудбал, принцот Вилијам, инаку голем обожавател на овој спорт, почувствувал потреба да и се обрати на разочараната и расплакана […]

Вести

Нуркачите од Тајланд со моќна порака: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд пред почетокот на денешната акција објавија статус на Фејсбук, кој за многумина е мотивирачки. -Денеска е 10 јули 2018 година. Ќе биде подолг од сите претходни. Ќе […]

Сцена

Сопругот на Јелена Карлеуша со порака до Швајцарците Џака и Шакири

Во петок вечер се игра натпреварот кој многумина го чекаат, а во јавноста секојдневно излегуваат фудбалерите кои меѓусебно се провоцираат. Србија ќе игра со Швајцарија. Претстојниот меч меѓу овие две […]

Сцена

Емина и Мустафа и официјално разведени: Ова е нивната порака

Бракот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал денес и официјално е завршен во општината Бејкоз во Истанбул. Емина и Мустафа денес официјално се разведоа и по тој повод објавија заедничко […]

Балкан

Тајната порака на Ратко Младиќ која никој не ја забележа

Ратко Младиќ е осуден со првостепена пресуда на доживотна казна пред Хашкиот трибунал, но за деталите ќе се зборува долго по пресудата.Имено, Младиќ при изрекувањето на пресудата носел вратоврска на […]