Ознака: порака

Занимливости

Луѓето кои ги сонуваме носат ВАЖНА ПОРАКА. Откријте што значи тоа!

За да ја откриете пораката на луѓето кои се присутни во соништата, прво треба да се запрашате што значи конкретната личност за вас. Најверојатно во сонот ги симболизира емоциите кои […]

Вести

Петровски до Заев: Рацете настрана од спомениците!

На големиот собир во Битола свое обраќање кон народот имаа  Даштевски и Петровски. Повеќе илјади граѓани громогласно ги подржаа пораките за избори и за фер однос во политичката арена.Даштевски потенцираше […]

Занимливости

Секој седми испраќа секс порака по грешка

Секој седми без да сака испраќа СМС-порака со интимна содржина на погрешен број, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено во Велика Британија. Секс пораките по мобилен или e-mail стануваат сè повеќе […]

Занимливости

Најромантичната љубовна приказна која ќе го разнежни и најкаменото срце

Во ова наше модерно време, преполно со цинизам и љубомора, многу ретко среќаваме љубовни приказни кои сеуште може да не воодушеват. И токму кога помисливме дека вистинската романтика постои само […]