Ознака: порака

Живот

По смртта на сопругата во нејзиниот паричник пронашол тајна која долго ја криела: Ќе ви ги наполни очите со солзи

Два дена по нејзината смрт, Јimmy забележал ливче во нејзиниот паричник…Парот Јimmy и Billie Breland се венчале далечната 1954 година. Тие ужиле во 60 години искрена љубов. Ги исчувале своите […]

Сцена

Еве што им порача Анастасија Ражнатовиќ на оние што ја напаѓаат!

Анастасија Ражнатовиќ често е мета на душегрижници. Имено, неодамна ќерката на Цеца беше на мета на интернет измам, а често се провлекуваат и разни критики и коментари на социјалните мрежи.Анастасија […]

Видео

Видео: Мислејќи дека умира, повреден моторџија снимил порака додека лежел во провалија, потоа се случило ОВА…

Не можел да се помрдне и да побара помош, па решил да им сними порака на своите најблиски.Кевин Дипенбрук (41) откако паднал од својот мотор по тешка сообраќајна несреќа, снимил […]

Филм

Скриена порака на „Титаник“ која на сите им е пред очи, целосно го менува дејството на филмот!

Фановите на Џек посебно ќе се израдуваат. Било да го сакате овој филм или не, мора да признаете дека теоријата има барем малку смисла.„Титаник“ сигурно го имате гледано барем еднаш […]

Сцена

ФОТО: Лила упати порака до љубоморните жени во „Сѐ или нешто”

Лила Стојановска, убавата домаќинка на мега популарниот квиз „Сѐ или нешто“, кој се емитува на Сител, од натпреварувачката Јованка Тасеска доби бројни подароци, шолји за кафе, слика, пафрем…„Љубоморни жени што […]

Живот

Син ја расклопил клупата на покојниот татко: Кога ја свртел подоцна, открил голема тајна!

Пред неколку месеци почина таткото на ова момче. Кога почнал да ја расклопува клупата која таткото ја направил за неговата мајка, пронашол скриена порака што ја споделил на интернет.„Татко ми […]

Живот

Несовесна мајка го оставила бебето само во кола: Пораката што ја напишала ги шокирала минувачите!

Еден пар не можел да им верува на своите очи, кога го паркирале автомобилот до возило во кое бебето спиело само, оставено на предното седиште, со напишана порака покрај себе.„Чекавме […]

Фото

ФОТО: Не им плати на молерите и утредента го дочека брутална одмазда!

Оваа куќа во село Сајлово, во близина на Нови Сад, го привлекува вниманието на секој случаен минувач.Откако сопственикот на куќата не им платил на молерите за завршената работа, тие по […]