Ознака: порака

Вести

Македонија не е Бугарија порака од Матицата на иселеници од Трново, Битола

Македонија не е Бугарија порака од Матицата на иселеници од Трново 02.08.2014 tera.mkПо 43 ти пат дојдоа иселениците, по 34 ти пат дојода оние од пограничниот дел, горе во подпелистерско […]

Занимливости

Таа за студентите е „само“ чистачка. Она што професорот го откри за неа ГИ ЗАМИСЛИ СИТЕ!

Оваа приказна е лекција за понизност. Потребно е да обрнеме внимание на малите работи и на сите луѓе околу нас…Еден ден, професорот во најдоброто медицинско училиште пристигнал на предавање и […]

Вести

СТИГНА ПОРАКА ОД МОСКВА ДО ЕРДОГАН: Не дозволувајте да продолжи крвопролевањето…

Рускиот претседател Владимир Путин побара од руските власти да обезбедат сигурност за руските државјани во Турција. Тој нареди да им се пружи потребната помош.Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров […]

Занимливости

Синот ја растурал клупата на покојниот татко и погледнете каква порака нашол…

Таткото на ова момче починал…Кога тој почнал да ја раскопува клупата која неговиот татко ја правел за неговата мајка, пронашол скриена порака под неа.– Мојот татко почина на 26. февруари […]

Видео

Пронашол изгубен телефон и упатил НЕЗАБОРАВНА видео порака до сопственичката!

Меган Фогал го заборавила својот мобилен телефон на една забава, а го пронашол момче по име Роб Грин.Бидејќи бил под влијание на алкохол, пред да го ѝ врати телефонот, тој […]