Ознака: посета

Дестинации

4 неверојатни места на Земјата на кои што вашата нога никогаш нема да стапне – забранети се за јавност

Погледнете на кои места најверојатно никогаш нема да може да погледнете што има, на кои острови не смее да чекорите. Некои од најинтересните места на светот, кои што сведочат за […]

Вести

Александар Шаленберг денес во Македонија

Шефот на австриската дипломатија, Александер Шаленберг, денес ќе престојува во официјална посета на Македонија. Министерството за надворешни работи потврди дека сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Австрија […]

Вести

Ципрас доаѓа во Скопје

Лидерот на СИРИЗА и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас, следниот вторник, на 1 октомври ќе биде во Скопје, на конференцијата посветена на Западен Балкан што ја организира „Економист“. „Зајакнување […]

Вести Македонија

Претседателот Пендаровски во официјална посета на Словенија

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска и утре ќе престојува во Република Словенија. За време на официјалната посета, тој ќе се сретне со својот словенечки колега Борут Пахор. […]

Македонија

Чешкиот премиер Андреј Бабиш во посета на нашата земја

Делегација на Чешката Република предводена од премиерот Андреј Бабиш денес престојува во официјална посета на нашата земја. Претпладнево чешката делегација со високи државни почести беше пречекана пред платото на Владата. […]

Вести

Важни информации за сите кои сакаат да присуствуваат на литургијата со папата во Скопје

Освен во католичките парохии во државата, сите заинтересирани граѓани за присуство на централниот настан на 7 мај, света литургија на плоштадот „Македонија“ во Скопје, бесплатни билети ќе можат да подигнат […]

Вести

На литургијата на Папата Франциск во Скопје ќе присуствуваат најмалку 15.000 верници од земјава и од странство

На 7 мај во Скопје, литургија ќе одржи Папата Франциск на Плоштад Македонија. Според досегашните информации на овој чин се очекува да присуствуваат најмалку 15.000 граѓани кои ќе влезат со […]