Ознака: проекти

Вести

Груевски: Економијата добро се држи наспроти сите негативни влијанија

Растот на прометот во индустриското производство дава надеж дека работите одат во добра насока и дека ударите од политичката криза се на некој начин амортизирани, истакна денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Владата инвестираше над 62 милиона евра во повеќе од 280 спортски објекти

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години инвестираше над 62 милиона евра во повеќе од 280 спортски објекти, рече денеска лидерот на партијата Никола Груевски при посетата на општина Дебарца.Одговорајќи […]

Вести

Охридското и преспанското крајбрежје ќе добијат нови плажи и пешачки патеки

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски придружуван од министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски и градоначалникот на Општина Дебарца Игор Трајковски, денеска ја посети пешачката патека на брегот на Охридското […]

Вести

ФОТО: Груевски со семејството во посета на Свети Наум

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по завршувањето на целодневната работна агенда низ Охрид и охридскиот крај, при што промовираше и изврси надзор на реализацијата на повеќе проекти кои се дел […]

Вести

Нови и многу значајни инфраструктурни инвестиции во Македонски Брод и Прилеп

Мега агендата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за посета на населените места во Македонски Брод и Прилеп и прилепско заврши во вечерните часови со посета на населените места Могилец […]

Локална самоуправа

Швајцарската амбасадорка Сибиле Сутер Тејада во посета на Кочани

Швајцарската амбасадорка Сибиле Сутер Тејада се сретна со градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски. Средбата во Општината беше само дел од низата активности на амбасадорката во регионот, со цел да […]

Вести

Приоритет остануваат новите работни места, развој на средни и големи компании

Креирање на работни места остануваат приоритет, вели министерот за финансии Кирил Миноски во интервјуто во Дневникот на Сител.Работните места ни се значајни, вели тој, затоа што Македонија се уште се […]