Ознака: променливо облачно

Вести Македонија

Променливо облачно, ветровито и дождливо

Во Македонија времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до […]

Вести Македонија

Променливо облачно и нестабилно

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и краткотрајно засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе се поинтензивни и проследени со грмежи. Минималната […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно со локални врнежи и засилен ветер

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Времето денес, променливо облачно со локални врнежи и засилен ветер

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито

Во Македонија времето ќе биде променливо облачно со повеќе облачност во западните делови каде што ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од југоисточен […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно, од утре температурите во пораст

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 4 до 4 степени, а дневната ќе биде […]

Вести Македонија

Променливо облачно и потопло време

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека следува период на променливо облачно и потопло време, што на повисоките места и на планините ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка. По […]