Ознака: променливо облачно

Вести Македонија

Времето денес ќе биде променливо облачно, со слаба магла во претпладневните часови во одделни котлини и по речните долини. Во Скопје минималната температура -3 до 8 степени Целзиусови во текот […]

Вести Македонија

Променливо облачно и ветровито време, за викенд минусни температури

Во раните утрински часови, времето ќе биде променливо облачно и релативно студено. Во текот на денот наместа облачноста ќе се намалува, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до […]

Uncategorized

Променливо облачно со температура до 15 степени

Времето денес ќе биде променливо облачно, на места со сончеви периоди, особено околу пладневните часови. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе се движи од 9 […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно со температура до 21 степен

Променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко време се очекува во првата половина од денот. Во попладневните часови ќе почне да дува умерен до засилен ветер од северен правец, […]

Вести Македонија

Времето денес – променливо облачно со локален дожд

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 18 […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито, со дожд попладне

Денес времето ќе биде променливо облачно и ветровито, со повеќе сончеви периоди претпладне. Попладне ќе има локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер и на […]

Вести Македонија

Претпладне дожд, попладне сончеви периоди

Изутринава и претпладнево времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе […]

Вести

Променливо облачно со дожд и грмежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има […]

Вести

Попладне пороен дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.Попладне во западните делови ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи […]