Ознака: работа

Живот

Важни совети за сите кои работат од дома

Денес, благодарение на технологијата, особено по почетокот на пандемијата, голем број на луѓе работат од дома. Ширум светот постојат многу бизниси кои овозможуваат онлајн работење, па така, една личност може […]

Вести

Рестораните од денеска ќе работат до 18 часот, забранети се прослави, собири и групирања

Од денеска почнува примената на рестриктивните мерки што ги донесе Владата по препорака на Комисијата за заразни болести за спречување на ширењето на коронавирусот. Со мерките кои ќе бидат во […]

Вести

И кога пандемијата ќе заврши 90 отсто од работниците сакаат да работат од дома

Мнозинството работници сакаат во иднина да останат да работат од дома. Девет од десет вработени сакаат да продолжат да работат од дома и по ублажувањето на мерките преземени во врска […]

Вести

Враќањето на работа на „поштедените“ е добра вест за стопанственците, но не и за хронично болните

Одлуката на Владата за враќање на работа на лицата кои поради КОВИД – 19 по разни основи седеа дома, ги израдува работодавците, но не и сите оние кои до сега […]

Вести

Хронично болните до 23 септември треба да добијат потврда од специјалист, Филипче уверува дека нема простор за паника

Скопје, 11 септември 2020 () – Хронично болните имаат рок до 23 септември да посетат специјалист и да добијат потврда со која поради нивната дијагноза и состојба нема да можат […]