Ознака: работно место

Љубов и секс

Афера на работно место, жените се врзуваат со мажи на високи позиции

Афера на работно место, жените се врзуваат со мажи на високи позиции Според најновите истражувања и анкетите спроведени од страна на италијанските сексолози, аферите кои се случуваат на работното место […]

Живот

Зошто луѓето кои го напуштаат работното место навреме имаат подобар живот?

Според резултатите од едно истражување апсолутно нема придобивки од работењето прекувремено, бидејќи тоа ѝ наштетува не само на работата, туку и на вашиот социјален и ментален живот, како и на […]

Живот

Момче со тешка повреда на работно место пренесено на Клиника

Гостиварец се здобил со тешка повреда на работно место и веднаш бил пренесен во комплексот клиники во Скопје, информира МВР. „Вчера во 22:55 часот во СВР Тетово било пријавено дека […]

Занимливости

Им наредиле на жените дека мора да носат високи потпетици на работа, а потоа настанал хаос

Носењето потпетици во јапонските фирми е наредба за сите работници, а сега тие се спротиставуваат на тие прописи. Дали во Јапонија жените се дискриминирани? Според правилата тие мора да носат […]

Занимливости

Оваа земја нуди плата од 10.000 долари, не е потребно искуство и диплома

Ако барате добро платена работа и прошетка по светот, тогаш овој оглас е за вас. На страната на Kankun.com се појави оглас за работници за плата од 10.000 долари месечно. […]

Занимливости

На работодавачите ова нема да им се допадне: Што се случува во 14:22 часот?

Иако работодавачите би го сакале тоа, вработените не се роботи и не можат да бидат на висина на задачата во текот на осумте работни часа.Европски научници анализирале околу 2000 работници […]

Занимливости

“Кажете ни нешто повеќе за себе” – Како да одговорите на ова прашање

Целта на ова прашање на интервјуто за работа, пред се служи за да се провери реакцијата на кандидатот во неструктурирани ситуации, на кој начин ги артикулира своите претходни искуства, колку […]