Ознака: распит

Вести

Ахмети на распит во ОЈО

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска треба да се јави на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција. Ахмети треба да исказ во врска со предметот „Попис“, потврдуваат  […]

Вести

Катица Јанева денес на распит пред Русковска, ќе се брани со молчење или ќе даде исказ?

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите. […]

Вести

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска, Катица Јанева ќе се соочи со неа во вторник

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката […]

Македонија

Кирацовски во Обвинителството на распит за „Рекет“

По пратеничката Фросина Ременски, бизнисмените Силјан Мицевски и Ардијан Амзоски денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ треба да даде и пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски во врска […]

Вести

Ременски денес пред Русковска за „Рекет“: Еве што зборуваше пратеничката на СДСМ за соработката со Боки 13

Блискоста на Боки 13, првоосомничен во „Рекет“, со високи партиски структури во СДСМ по мега афepaта е една од клучните причини поради кои овој скандал ја бpaнува јавноста. Боки 13-ка […]

Македонија

На распит за “Рекет“ денес и бизнисменот Ардијан Амзоски 

Денес во Обвинителството за организиран криминал и корупција е повикан бизнисменот Ардијан Амзоски, сопственик на фирмата “Дрим Билдинг“ од Струга. Тој треба да даде потребни известувања во врска со случајот […]

Македонија

И бизнисменот Силјан Мицевски на распит за “Рекет“, ќе бара да му бидат вратени парите

Денес во Обвинителството за организиран криминал и корупција дојде и Силјан Мицевски кој треба да даде исказ за случајот “Рекет“. Мицевски кој по вторпат е повикан во Обвинителството, треба да […]