Ознака: рерна

Кулинарство

Со вкус на пармезан: Најлесниот рецепт за крцкави компири од рерна

Компирите се непресушна гастрономска инспирација, а можат да се подготват на многу едноставни начини. Овој рецепт со фантастична комбинација на зачини ќе му даде посебен вкус на компирот и неверојатна […]

Кулинарство

Печен лосос во рерната – најдобри рецепти. Како правилно и вкусно готвење лосос, печени во рерна.

Печен лосос во рерна – општи принципи за готвење Нема повеќе благородни јадења од варен лосос. Црвената риба е позната не само за неговиот светол и свеж вкус, туку и […]

Кулинарство

Тост од рерна

Доколку сте љубители на тостови и сендвичи, тогаш пробајте малку поинаков рецепт: тост подготвен во рерна. Сигурни сме дека ќе уживате! Потребни состојки: 200 г тост леб 50 г путер […]