Ознака: референдум

Коментари

Како Мицковски ги менуваше ставовите за референдумот (ФОТО)

Мошне е интересно да се следат пројавувањата на Мицковски во овие историски моменти за државата. И лесно се забележува дека неговото внимание е поделено, како и дека недостасува јасен концепт […]

Избор на уредникот

Сопругот на Рената Десковска, Тони го отпиша договорот! Прочитајте, се е јасно

Денеска гласавме. И покрај сите полемики, моето мислење е дека прашањето беше кристално јасно. Кристално јасно е и дека на референдумот немаше доволен број на граѓани кои би се изјасниле на […]

Издвојуваме

Дали се поткупени и компромитирани некои од пратениците на Мицковцки?

Интернетот и фејцбукот брујат за тоа дека пратеници на Мицковски вчера гласале и со тоа дале потстрек на некои од членовите на партијата да излезат исто како нив. Како последица […]

Политички партии

Граѓаните ја победија калкулантско-додворувачката и непринципиелна политика на триото Заев-Ахмети-Мицковски

Вчерашниот голем ден беше ден кога мнозинството самосвесни и достоинствени граѓание на Република Македонија и кажаа ,,НЕ” на самопонижувачката политика водена од т.н политичко-партиски елити како и на обидите за […]

Издвојуваме

Пукнаа фалсификуваните и за перење на мозок нарачани АНКЕТИ

Се сеќавате дека пред референдумот немаше ниту една анкета која го предвиде дебаклот на власта и пропаста со вака јасно изразени бројки. Напротив сите анкети тврдеа дека излезноста ќе биде […]

Коментари

Како „фекалиите“ станаа интересни за Мицковски?

Во свој настап на ТВ Мицковски ги спореди тие што протестираат со „фекалии“ (негова терминилогија). Сите се сеќаваат оти со тоа предизвика бура од реакции. Дополнително тоа беше кажано во […]

Избор на уредникот

Двојните аршини на Бриселската бирократија, која по се изгледа не е никаква Европа

Во примерот кој го објавуваме ќе видите како се однесувале бирократите од Брисел, кои си градат тезга само за себе, газејќи ја сувереноста на сите на европското тло, на примерите […]

Вести

Иванов: народот донесе мудра одлука и сите да ја почитуваат….

Претседателот Иванов предмалку се обрати на нацијата по повод референдумот што вчера се одржа и истовремено пропадна. Во своето обраќање тој нагласи дека вољата на народот мора да се почитува […]

Коментари

Бејли контра волјата на Македонскиот народ

Во типичен свој стил, надвор од контрола, надвор од вообичаено дипломатско однесување и надвор од Виенските дипломатски конвенции денеска Бејли побара да се заобиколи референдумот и да се оди на […]

Избор на уредникот

Револуционерен твит за Кристина Арнаудова и нејзиниот ангажман за промена на името на Македонија

Ѓаволот доаѓа по своето. Не случајно се кажани оние народните. Се има своја смисла и значење втемелени во генерации и генерации народно размислување. Претходно кажаното и тоа како има смисол […]