Ознака: ручек

Кулинарство

Ручек за само 30 минути! Шницли со сенф во фин сос!

Прекрасен спој на вкусови, а сосот- прсти да излижете… Одличен за ненадејни гости…Состојки: 600гр  свински шницли, може и пилешки 50гр путер 2 полни лажици сенф 1 чаша црвено вино 1 […]