Ознака: свадба

Занимливости

Потресна исповед на кума: Во плико ставила 20 евра, а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Финансиската состојба и била лоша и не можела да даде многу, па затоа невестата ја изненадила со неочекуван гест. Еве што напиша таа:– Минатиот викенд се мажеше мојата најдобра другарка […]

Балкан

Стигнаа резултатите од Хрватска: НЕМА ЗАРАЗЕНИ ОД СВАДБАТА и состанокот како експерименти

Хрватскиот национален штаб за цивилна заштита на прес-конференција ги објави резултатите од два т.н. „Хрватски експерименти“. Со оглед на подобрата епидемиолошка состојба, хрватските експерти решија да направат експеримент, сличен на […]

Вести

Епидемиолозите не можат да ги најдат гостите од свадбата- синот не сака да оди во изолација бидејќи со Амди живееле на различен кат

Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје Скопје кои се задолжени да ги детектираат контактите на Амди Бајрам кои биле со него на свадбата на неговата внука која пред 10 дена […]

Вести

Полициjaта paзби ceмejна вeceлба: Ce апceле cвaтoви

Ноќеска, пет минути по полноќ во Скопје, при интервенциja на ул.„Димче Милошевски“ по поплака за глacна мyзика, А.К.(25) од Битола нападнал полициcки cлyжбеник, cooпшти МВР. Потоа во вршењето на слyжбени […]

Занимливости

Најдобриот другар ми ја уништи свадбата, сопругата плачеше со денови бидејќи тој побара…

Најдобриот другар ми ја уништи свадбата, сопругата плачеше со денови бидејќи тој побара… Најдобриот другар ми ја уништи свадбата, сопругата плачеше со денови бидејќи тој побара… Вака, пред да започне […]

Вести

Правеле свадба во двор во Велес среде епидемија на коронавирус

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р.Д.(41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 08.05.2020, во периодот […]

Вести

Свадба во домашни услови со стотина гости, потенцијален нов кластер на коронавирусот во Македонија

Свадба со стотина гости, која се одржала во домашни услови на крајот на мај, би можело да биде причина за потенцијален нов кластер на поголем број заразени со коронавирусот во […]