Ознака: свадба

Магазин

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во македонскиот град со многу професионални возачи на камиони заминаа по невестата со Скании (ВИДЕО)

Камерата на „Делчево 365“ изминатиот викенд забележа невообичени сватови во Делчево, кои по невестата заминаа со десетина камиони – Скании. Не е познато дали невестата со невестинскиот фустан успеа да […]

Македонија

Двајца ранети на свадба во Мала Речица, едниот е син на пратеникот Џеват Адеми

При пукање од огнено оружје на свадба во Мала Речица еден од двајцата ранети е синот на пратеникот од ДУИ Џеват Адеми. Вториот ранет е роднина на пратеникот, информираат албанските портали. Семејството […]

Живот

Внимателно размислете во кој месец да правите свадба: Секој има свое значење, некои нема да ви се допаднат

На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари Кој ќе стапи во брак додека годината е нова […]

Македонија

Директорот Исени со пиштол на свадба (ВИДЕО)

Претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени, се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба […]

Сцена

Нивната венчавка го остави светот без зборови: Оваа љубов ги згрози сите, а денес ѕвездата проговори за сè

82-годишниот Бил Вајман, поранешниот член на култните Ролинг Стоунс, ја фрапираше јавноста во 1989 година кога се ожени со Менди Смит, девојка која во тој момент имаше 18 години, додека […]

Сцена

Дара Бубамара го достигна врвот, речиси г*ла пристигна на свадба

Познатата српска пејачка, Дара Бубамара, на свадбата на Даниел и Ивана го достигна врвот. Таа пристигна во целосно провидна црна комбинација, а кога се заврте имаше што да се види. […]

Живот

Оваа невеста доживеа кошмар: На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма

Во Кина на една младенка на свадбата и се случила сцена од ноќен кошмар. Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница. Снимката на која […]

Живот

За што највеќе се каат невестите откако ќе заврши свадбата?

Свадбата е прекрасен настан. Тоа е вистинска прослава на љубовта помеѓу двајца луѓе кои ја овековечуваат својата врска и ја прославуваат со своите најблиски. Но, покрај фактот дека е прекрасен […]

Сцена

Ова е братот на Емина Јаховиќ на кого не му беше на свадба

Познатата пејачка Емина Јаховиќ израсна во петочлено семејство во Нови Пазар, а покрај мајката ги има и својата сестра и брат, додека нејзиниот татко починал кога таа имала само 13 […]

Живот

Досега необјавени снимки од свадбата на Северина и Игор: Пејачката ова им го посвети на сите куми

-Ова го посветувам на сите куми и на оние кои допрва треба да станат, вели Северина. Инаку, пејачка пред повеќе од три години се омажи со синот на Кеба, Игор […]

Сцена

Игор Џамбазов покажа фотографија од големиот ден на неговите родители

Нашиот актер и шоумен, Игор Џамбазов, веќе извесен период е доста активен на социјалната мрежа Инстаграм каде не ретко објавува фотографии од своето секојдневие, но и такви од минатото. Во […]