Ознака: свадба

Сцена

Нивната венчавка го остави светот без зборови: Оваа љубов ги згрози сите, а денес ѕвездата проговори за сè

82-годишниот Бил Вајман, поранешниот член на култните Ролинг Стоунс, ја фрапираше јавноста во 1989 година кога се ожени со Менди Смит, девојка која во тој момент имаше 18 години, додека […]

Сцена

Дара Бубамара го достигна врвот, речиси г*ла пристигна на свадба

Познатата српска пејачка, Дара Бубамара, на свадбата на Даниел и Ивана го достигна врвот. Таа пристигна во целосно провидна црна комбинација, а кога се заврте имаше што да се види. […]

Живот

Оваа невеста доживеа кошмар: На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма

Во Кина на една младенка на свадбата и се случила сцена од ноќен кошмар. Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница. Снимката на која […]

Живот

За што највеќе се каат невестите откако ќе заврши свадбата?

Свадбата е прекрасен настан. Тоа е вистинска прослава на љубовта помеѓу двајца луѓе кои ја овековечуваат својата врска и ја прославуваат со своите најблиски. Но, покрај фактот дека е прекрасен […]

Сцена

Ова е братот на Емина Јаховиќ на кого не му беше на свадба

Познатата пејачка Емина Јаховиќ израсна во петочлено семејство во Нови Пазар, а покрај мајката ги има и својата сестра и брат, додека нејзиниот татко починал кога таа имала само 13 […]

Живот

Досега необјавени снимки од свадбата на Северина и Игор: Пејачката ова им го посвети на сите куми

-Ова го посветувам на сите куми и на оние кои допрва треба да станат, вели Северина. Инаку, пејачка пред повеќе од три години се омажи со синот на Кеба, Игор […]

Сцена

Игор Џамбазов покажа фотографија од големиот ден на неговите родители

Нашиот актер и шоумен, Игор Џамбазов, веќе извесен период е доста активен на социјалната мрежа Инстаграм каде не ретко објавува фотографии од своето секојдневие, но и такви од минатото. Во […]

Занимливости

Земала 13.000 фунти и избегала: Младоженецот и гостите изиграни од невестата, причината е освета

Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели биле непријатно изненадени кога откриле дека невестата избегала со 13-те илјади фунти наменети за свадбената веселба и на аеродромот ги оставила на цедило. […]